

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Turn-On Delay Time | 250 ns |
| Propagation Delay | 250 ns |
| Max Supply Current | 70 mA |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 70 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 3380
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76925
Ext.Price$0.76925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76925 | $0.76925 |
| 10 | $0.71841 | $7.18410 |
| 25 | $0.67093 | $16.77325 |
| 50 | $0.62659 | $31.32950 |
| 100 | $0.55832 | $55.83200 |
| 300 | $0.49749 | $149.24700 |
| 500 | $0.44329 | $221.64500 |
| 1000 | $0.42181 | $421.81000 |
| 3000 | $0.40137 | $1204.11000 |
| 5000 | $0.38191 | $1909.55000 |
